2022. aasta suvel kogunes Tööandjate Keskliidu Innovatsiooni Käivituskojas töörühm innovatsioonientusiaste, kes leidsid ühiselt, et meil on riigis innovatsiooni toetavaid oskusi ja teadmisi, kuid need on ebaühtlaselt jaotunud ning ettevõtetel on raske leida endale sobilikku sisendit. Olukorra parandamiseks võeti eesmärgiks luua innovatsiooni ökosüsteemile raamistik ehk innotrepi mudel.

Innotrepi mudeli töötasid ühisloome protsessis välja Tööandjate Keskliit, Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium, EASi ja KredExi ühendasutus, Tallinna Tehnikaülikool, Tartu Ülikool, Innovatsiooniliidrite Klubi ning mitmed erasektori eksperdid (vaata töörühma nimekirja SIIT).

Tänaseks oleme mudelit pidevalt täiendanud ning avaldatud innotrepi kompetentsi-maatriksi versioon 3.0 ning juurde loodud ka veebitööriista innovatsioonivõimekuse hindamiseks. Liitu innotrepi võrgustikuga, tee enda ettevõtte innovatsioonivõimekuse test ning leia oma ettevõttele sobivad arenduspartnerid.

Innovatsioonivõimekuse testi saavad teha registreeritud kasutajad. Ettevõtte konto loomisel kasutatakse Äriregistri andmeid ning kontot saab luua ettevõtte juhatuse liige. Ettevõtte esindaja saab kontole lisada teisi kasutajaid.

Innotrepi kasutajarakendus valmib peagi oma täisfunktsionaalsuses, anname sellest märku oma esimeses uudiskirjas!